Dlaczego musimy sprawdzać listę Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi? Bo wszyscy kochamy Polskę i polskie wsie.
„Polskie wsie są piękne”.
Polska wieś ma bogatą historię. Ma wiele do przekazania odwiedzającym z całego świata. Jeśli masz trochę wolnego czasu, możesz odwiedzić nasz kraj i przekonać się sam!
W Polsce jest wiele pięknych wiosek, które warto odwiedzić. Wybraliśmy te najlepsze, aby pokazać, co mamy na myśli.
To cyfrowa wystawa polskich wsi, stworzona przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w celu promocji turystyki. Zawiera informacje o każdej wiosce i najlepsze rzeczy do zobaczenia. Treść jest tworzona przez profesjonalnych projektantów i artystów, którzy zostali zwerbowani jako wolontariusze. Prawie ukończyli już wszystkie zadania, ale wciąż mają czas na stworzenie większej ilości treści. Lista zawiera niektóre z najpiękniejszych wiosek w Polsce.
Cyfrowa wystawa polskich wsi
Zacznijmy od krótkiego wprowadzenia o polskiej wsi. Następnie przenosimy się na cyfrową wystawę polskich wsi, która będzie doskonałą ilustracją tego, co dzieje się w kraju i czego możemy oczekiwać od nas w przyszłości.
Dorastałem na wsi. Do Polski wracam co najmniej od 10 lat. Mam kilka jego zdjęć i zdjęcia moich przyjaciół z innych części kraju, ale nie interesuje mnie robienie czegoś więcej.
W przeszłości wsie miały swoją własną przestrzeń w społeczeństwie. Byli jak małe miasteczka, które wykształciły ludzi, którzy odegrali ważną rolę dla większości polskich krajów zachodnioeuropejskich i pomogli im odnaleźć drogę do nowoczesności.
Kilka z tych wiosek istnieje do dziś i są one bardzo popularne, ponieważ zapewniają wyjątkowe, malownicze wrażenia zarówno odwiedzającym, jak i mieszkańcom:
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest częścią Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (główny podmiot państwowy odpowiedzialny za zarządzanie kulturą).
Wystawę „Wystawy wsi polskich” zorganizował latem Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Organizacja przeskakiwała ze wschodu na zachód i prezentowała różne aspekty życia wiejskiego w Polsce, w tym zajęcia dla dzieci i osób niepełnosprawnych, wiejskie tradycje i folklor, turystykę kulturalną oraz imprezy okolicznościowe organizowane przez lokalne stowarzyszenia.
Ta cyfrowa wystawa powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Organizowany jest w celu zwiększenia świadomości polskiego życia na wsi, malowniczych wsi i ich mieszkańców.
Bogate opisy życia na wsi z wielu pokoleń w naszych zbiorach
Nasza kolekcja opowiada historie o wiejskiej kulturze i dziedzictwie naszego kraju. Jest rozprzestrzeniony geograficznie i obejmuje każdy zakątek Polski. Ten dział obejmuje historię wiejskiego życia naszego kraju z różnych pokoleń w ich zbiorach
Posiadamy wspaniałą kolekcję zdjęć z życia na wsi oraz zdjęć z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Krakowie. Używamy ich do tworzenia obrazów stylu życia naszych klientów w skali 1:1.
Życie na wsi to żywa spuścizna ludzi, którzy uczynili z Polski swój dom. Świadczy o tym różnorodność krajobrazów, tradycji i obyczajów, jakie można znaleźć w całym naszym kraju.
Nie każdy region jest repliką wsi, którą znamy jako pamięć. Niektóre regiony nadal kwitną tak jak dawno temu, a inne są pełne nowoczesnych budynków i domów, tak bardzo różniących się od siebie. Jednak większość obszarów wiejskich ma szczególny charakter, bez względu na to, z jakiej części naszego kraju pochodzą: jest ktoś, kto ma o nich oryginalną historię do opowiedzenia. Nie tylko mieszkańcy tego regionu, ale także mieszkańcy miast mogą z wielkim entuzjazmem wspominać tam swoje dzieciństwo czy pionierskie życie.
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest polską organizacją pozarządową non-profit założoną w 1948 roku w Warszawie. Jego celem jest promowanie światła dziedzictwa kulturowego i docenienie życia na wsi. Instytut jest jednym z przedstawicieli Światowej Sieci na rzecz Zrównoważonej Turystyki UNESCO (GNST). Od momentu powstania sieć ta wspiera projekty i działania mające na celu zrównoważony rozwój turystyki.